Pelle Politibil - 25 år og med ny forestilling

Bodil Borgermester har nettopp varslet om flere tyverier i byen. Prestens gitar og Politimesterens festantrekk er noe av det som har blitt stjålet. Nå er det opp til Politimesteren, onkel Richard og Stina student å oppklare hvem som står bak tyveriene. Det er viktig at dette blir oppklart før den store Byfesten!

Politimesteren sender onkel Richard og Stina student ut på patrulje for å lete etter tyven, men de har ikke noen politibil. Stina nekter å bli med før onkel Richard skaffer en ordentlig politibil.
Kan Pelle Politibil komme dem til unnsetning, og finner de tyven?

Smakebit fra prøvene

Turné vår/høst 2012 bookes nå!





Pelle Politibil har 25 års jubileum i 2012. Da er det 25 år siden Pelle Politibil for førstegang ble avslørt i all offentlighet. Den gang i ”Barnetimen for de minste” i NRK Radio. Og gudmoren var Eli Rygg som døpte Pelle i rødbrus.
Siden den gang har Pelle vært allemannseie, gitt ut plater, vært barne TV-serie på NRK, spilt inn to filmer og den tredje er på vei.

Onkel Richard spilles av Sondre Krogtoft Larsen.
Er i år aktuell med spillefilmen "Into the white" og tv serien "Hellfjord". De siste årene har han hatt hovedrollen i filmene" Snarveien" og "Umeå4ever" i tillegg til mindre roller i "Tomme tønner 2" og "Max Manus". På scenen ble han sist sett i "Hakkebakkeskogen" (Sola), "I love you, you`re perfect, now change" (Haugesund teater), "Breaking the waves" (Oslo nye teater) og "Spellemann på taket" (Oslo Nye teater).

Stina Student og Bodil Borgermester spilles av Linda Fredriksen.
Har spilt i blant annet "La Cage Aux Folles" - Den Nationale Scene "Mamma Mia!" - Folketeateret "Olsenbanden JR. for full musikk!" (Valborg) "Kaptein Sabeltann og grusomme Gabriels skatt". "Oklahoma!" - (i England) "Thursford Christmas Spectacular" (i England)"Chess" (i England)

Pelle Politibil spilles av Hanne Dahle.
Kjent fra bla a tv-serier på Nrk som ”Alfa”  i ”Sesam Stasjon”, ”Marvin Muldvarp” i  ”Huset Med Det rare i”, ”Molo” i ”Kalle og Molo”, ”Kaptein Lu” i ”Kometkameratene” og ”Becky” i ”Borettslaget”. På tv 2 i serier som ”Fru Pedersen” i ”Ali Reza” og ”Astrid” i ”Hvaler”. Flere turneer  for Rikskonsertene og Riksteatret, spilt i ”Snekker Andersen” på Oslo Nye Teater. Medvirket i flere oppsetninger, bl. a ”I Blanke Messingen”, ”Den Spanske Flue”.

Politimesteren spilles av Terje Ranes.
Kjent fra ”Olsenbanden jr. på Sirkus. Rolle: Hermansen.”Don Juan”. ”Bør Børson Jr.” ”Brødrene Løvehjerte”. ”Ronja Røverdatter”. ”Anne + Jørgen = Sant”. ”Fritt Vilt III”. ”Mammon”. ”Hotell Cæcar”. ”Gnottene” og ”Uhu”.

Tasse Tyv spilles av Marius Næss.                                                                                                             Kjent fra bla. ”Hamlet-Hippie –graveren”, Pulverheksa –Pokus”, ”Kardemomeby –Tommy”, Dråpen –Peter”, Et Juleeventyr –Scroogle”, ”Fredlaus –Eg.

Og nå skal Pelle på Norgesturné!

Foto: SF Norge



Print article Skriv ut artikkelen

Nama Management - Karl Johans gt 2 - 0154 Oslo - Telefon: 22 42 00 00 - Telefax: 22 41 79 52


Nettløsning er levert av ViaNett AS